Фіра
Фіра - Новий день

Новина ("The First Noël")

4 Січня 2016

Одна з наймилозвучніших традиційних англійських коляд, цього разу прозвучить українською. Попри світову відомість і чисельні інтерпретації мало не усіма мовами,сміємо припустити, що це перший український віршований переклад цього твору, у виконанні Ірини Музики у супроводі Сергія Степаніва та Остапа Барановського. В даний час триває робота над авторським альбомом Сергія та Ірини поза рамами актуальної роботи в гурті Фіра,в котрий увійдуть моло-знані автентичні українські коляди, щедрівки, веснянки та гаївки. Музиканти відкривають невичерпні глибини української самобутньої обрядової пісні в осучасненій оздобі та привносять надбання сусідніх нам культур. „Новина”, це вже друга, адаптована музикантами коляда (першою була „Три царі”), що плавно вливається в переспіви наших свят. Автор аранжування та фортепіанного супроводу-Сергій Степанів віршований переклад і low Whistle сопілка-Остап Барановський, співає та грає на металофон і- Ірина Музика. Приємного перегляду та веселих Вам свят!

Фіра - Новий день

Відеокліп на пісню «Новий день»

2 Грудня 2016

Відеокліп на пісню «Новий день»

Дивитися відеокліп на пісню «Новий день»
Гурт Фіра запрошує на презентацію нового відеокліпу

Гурт Фіра запрошує на презентацію нового відеокліпу

29 Листопада 2016

Презентація відеокліпу на пісню «Новий день», пройде в приємній теплій атмосфері чаювання 02 12 2016р о 18:00 в Бункермузі.! Почаюємо, поспілкуємось, переглянемо відео роботу, заглянемо трішки за кадр та поділимось враженнями. Чекаємо на вас, друзі!

Анонс  презентації  відео кліпу на пісню «Новий день»

Анонс презентації відео кліпу на пісню «Новий день»

24 Листопада 2016

Цього літа вдалося відзняти матеріал для нового відео кліпу на нову пісню «Новий день». Словом, все нове. Bже дуже скоро презентуватимемо свою таку довгоочікувану відео роботу. А тим часом переглядаємо фото та знову і знову надихаємось атмосферою простору, свободи та тепла. Сама пісня «Новий день» має цікаву історію створення, яку всі охочі обов’язково почують на презентації, а також про цікаві пригоди під час зйомок, і звичайно, про чудових людей, які працювали над створенням відео роботи. Слідкуйте за новинами, та до зустрічі на презентації!!!

Visagino Country Репортаж

Караоке - Жовто сині стрічки

12 Жовтня 2016

Cпівайте разом з нами!

Cпівати
Visagino Country Репортаж

Visagino Country Репортаж

1 Bересня 2016

Репортаж про фестиваль Visagino Country та післяконцертове інтерв`ю з гуртом Фіра для Першого Балтійського каналу.

Дивитися Visagino Country Репортаж
24 серпня, в День Незалежності України народилась наша солістка - Ірина Музика

24 серпня, в День Незалежності України народилась наша солістка - Ірина Музика

24 серпня 2016

Колектив просить долучитись до наших Їй привітань усіх, хто знає цю чудову людину! Гурт Фіра, в лиці чоловічого складу, вітає сьогодні Душу нашого колективу-чудову Ірину Музику! В прекрасний день, в День народження нашої держави, ми відчуваємо піднесення від такого збігу і символічності в датах. Нумерологи напевно би змогли розповісти більше про магію цифер і характерів, але і без них нам відомо, що Іра наділена усіма тими найкращими чеснотами, які є символічними характеристиками України. Так що наша ІскРИНКА, колись народившись 24 серпня, стала предтечею найважливішої дати для кожного українця. Ми від серця дякуємо Тобі за пройдений разом шлях і за вірність з якою підеш з нами далі!
Ірцуня, буть щаслива, здорова і сповнена енергії. Хай наповнюються радістю твої дні. Тривоги ще будуть, але ми готові їх розділити-тільки дай знак. Світлих моментів і тепла Тобі!
Щиро Твої-ФІРА і ціле, коло Друзів!

Гурт Фіра повернувся з фестивалю Visagino Country 2016 Гурт Фіра повернувся з фестивалю Visagino Country 2016

Гурт Фіра повернувся з фестивалю Visagino Country 2016

23 серпня 2016

19 серпня, у перший день фестивалю українська пісенна мова пролунала з великої сцени, відкриваючи дійство. Виступ Фіри прокотився енергетичною хвилею, торкаючи кожного присутнього-цього неможливо було не зауважити. Цікавим був один момент, підслуханий випадково, що музичний критик, в функціях котрого є відбір і рекомендація музичних колективів на стадії відбору почувши першу пісню, з захопленням запитав у головної організаторки Еляни Цекйене-мовляв-„ хто це так класно дебютує?” На диво для нього, це була Фіра, колектив, стосовно якого він при відборі висловлював перестороги у доцільності запрошення... Декілька слів про організаторів, учасників і слухачів. Починаючи від перетину кордону і закінчуючи облаштуванням на місці, Литва тільки приємно дивувала. Організатори представили чудові умови для музикантів-гостей фесту. Варто знати, що фестиваль проводиться з 1991 року і досвід напрацьований зустрічаючою стороною, виливається у дуже добре налагодженій роботі з усіма ланками івенту. Ми, (я, будучи позаштатним учасником в колективі) Фіра, висловлюємо в цьому зв`язку велику подяку головній організаторці фестивалю, пані Elene Cekiene, також нашій кураторці- Jelena Plešak, за теплий прийом і чудові відгуки у нашу адресу в інтрв`ю для литовських ЗМІ. Музиканти кантрі напрямку, в усіх інтерпритаціях стилю представляли на цього-річному фестивалі широку палітру звучання з чудово обладнаної сцени. Окремим пунктом хочеться виділити перфекційну роботу стейдж менеджерів, звуко-операторів, монтувальників –цілої команди, професіоналізм котрої в купі з майстерністю виступаючих дарував вісагінським слухачам суцільну насолоду звуком. Перераховувати усіх музикантів не будемо, краще ви це можете для себе зробити самі-відвідавши офіційну сторінку фестивалю та профіль у Facebook:
http://visaginocountry.lt/en/
https://www.facebook.com/visaginocountry/
Єдине варто хіба що зазначити про гурти-учасники те, що це чудові музиканти та теплі- привітні люди. Нагода поспілкуватись трапилась першого дня після виступів, коли проходив Джем( спільні виступи учасників з різних гуртів). З нашої Фіри одразу кілька музикантів стали учасниками. Ігор Марущак(барабани)-чудовий професіонал(цьому свідчили схвальні відгуки усіх присутніх) впевнено підтримав сімейний колектив з Литви. Як відомо музиканти під час виступів довільно замінюють один одного, тож Ігореві трапилась нагода помузикувати з кількома складами .Сергій Степанів (шеф гурту, клавішник) продовжив настрій збірної і викликав неприховане захоплення грою в усіх присутніх. Третім з наших був Влад Бутковський- наш добрий приятель спеціально запрошений нами для підсилення стилістики. Влад мульти-інструменталіст і однією з найсильніших його музичних сторін є гра на губних гармошках, а їх у нього цілий тональний комплект. Не зраджуючи власному темпераментові, Влад встиг пограти на місці барабанщика, клавішника ну і з губною гармошкою і робив він це іскрометно з властивим йому азартом. Слухачі, місцеві жителі Вісагінаса, та приїжджі запом`ятались ненав`язливою вічливістю, таким ж зацікавленням і захоплевими реакціями на динамічні пісні Фіри і діалог з ними нашої чудової вокалістки Ірини Музики. Пісні, котрі співла Іра, а це переважно кантрі твори, та декілька фолькових речей, природньо, звучали українською і пересторога у нерозумінні слабою тінню, все таки нависала напередодні як в організаторів так і усамих музикантів. Але з перших акордів і перших слів це був блискучий, енергетичний перфоменс, котрий зруйнував бар`єри внутрішні і зовнішні поміж усіма. В такому ж контексті говорили і організатори і це було щире їхнє захоплення і відкриття. Цього дня Ірина виблискувала не тільки вокально( а я свідчу щиро, все-таки не як безпосередній учасник на сцені), але і зовнішньо. Костюм співачки являв собою чудову стилістичну репліку українській орнаментальній пісні та індіанській тематиці в кроях та фактурах. Якийсь феноменальний мікс так віддалених, ніби-то, культур. Своє захоплення вокалісткою, власне свідчили люди котрі підходили для спілкування відразу після виступу. Резюмуючи останні слова, я хочу сказати, що гурт Фіра, кожен учасник колективу, про кого тут вже згадувалось і про кого ще ні, а це і надзвичайно обдарований, досвідчений гітарист-Сергій Родько та натхненний і талановитий басист-Андрій Рудик показали той максимум в хороших умовах сцени, так що неприхований гонор за наших музикантів не покидав мене цілий час решти нашого перебування у гостинній Литві.
23.08.16
Остап Барановський.

«Visagino country» анонс «Visagino country» анонс

«Visagino country» анонс

11 серпня 2016

Вітаємо. Наближається час головної події серпня для нашого гурту - поїздки на найбільший фестиваль кантрі музики у східній Європі - «Visagino country» Литва.

Як Вам, напевно, відомо гурт Фіра має вже у свому активі участьв кантрі фестивалі в Україні- DDZ( Дуже Дикий Захід). Два роки поспіль команда була хедлайнером цього, щоправда, невеликого за масштабом фесту.

Цьогорічний виступ на Visagino country це якісно інший етап і безперечно віхова подія для нашого колективу, оскільки ми маємо намір представити нашу україномовну авторську програму для загалу, серед якого будуть представники Литви, Сполучених Штатів, Австралії, Швеції, Австрії, Польші і ще багатьох країн, з повним переліком яких Ви можете ознайомитись на офіційній сторінці фестивалю.

Фестиваль, започаткований ще у 1991 році, щороку збирає на своїй сцені команди різнонаправлених розгалужень кантрі стилю. Захід пройде 19-21 серпня. Свої враження, фото та відео-звіти обіцяємо представити вашій увазі відразу, незадовго після повернення в Україну. Тримайте кулаки за нас, удачі усім-Вам і нам.

Фіра вирушає на «БЕРЕЗІВ-БАНДЕР-ФЕСТ»

Фіра вирушає на «БЕРЕЗІВ-БАНДЕР-ФЕСТ»

14 липня 2016

Цими вихідними Фіра вирушає на «БЕРЕЗІВ-БАНДЕР-ФЕСТ» - етнофестиваль, в патріотичному дусі що відбудеться 15-17 липня 2016 року в селі Вижній Березів Косівського району Івано-Франківської області. У програмі фестивалю мистецькі заходи, виступи просто неба, різноманітні майстер класи та виставки.

Незважаючи на складну політичну та економічну ситуацію в Україні, організатори патріотичного заходу вважають, що без розвитку культури, наших традицій та звичаїв, у нас немає майбутнього. Гурт Фіра теж такої думки, саме тому із задоволенням гратимемо свою музику на фесті. Сподіваємось на класну атмосферу, море емоцій та нові цікаві зустрічі. Зустрінемось!!!

Концерт в «Артдворі» м.Бучач
Концерт в «Артдворі» м.Бучач
Концерт в «Артдворі» м.Бучач
Концерт в «Артдворі» м.Бучач

Концерт в «Артдворі» м.Бучач

10 липня 2016

Древній Бучач зустрічав нас своїми величними спорудами погідного недільного дня. Ратуша, Пінзель, Стрипа…сьогодні цей асоціативний ряд, що пов'язаний із Бучачем, поповнився словом «Артдвір». Він створений місцевими активістами та активно живе мистецьким життям вже 5 років, та Фіра потрапила сюди вперше. Найбільше вразила особлива атмосфера. Старий будинок, сцена в дворику, ароматна кава в кавярні, квіти, літературні читання та дуже інтелігентна та вишукана публіка, що вочевидь має внутрішній запит на всілякого роду мистецькі акції.

Особливо тішила чисельна присутність молоді. Трохи пограли, поспівали, поспілкувалися…Тепло було на душі, і небо синє-синє теж підспівувало нам…Приїдемо ще до Бучача. Там гарно. Там живуть активні та свідомі люди,що творять самотужки цікаве та наповнене життя для себе та громади, не скаржаться, не нарікають на відсутність коштів та державних програм, а просто-працюють. Дякуємо, що ви є. Успіху!!!!

День міста в Теребовлі

День міста в Теребовлі

7 липня 2016

Свято Івана Купала має давні ще дохристиянські корені, і оповите особливою красою . Цьогоріч Фіра помандрувала з концертом до Теребовлі, де відзначали День міста. Як нам все сподобалося!!! І чудова організація свята, і весела змістовна програма, і театральне дійство з гарними костюмами, і вогнище величезне перед сценою, і відтворення традицій та конкурс на кращий віночок…Та найбільше вразила дружна молода теребовлянська громада, що вміє святкувати весело та змістовно. А на нашому концерті відбувалося щось неймовірне. Усі танцювали, раділи та підспівували.

Свято в Теребовлі є прикладом того , що наші традиції живі, цікаві, вони-частина сучасного життя молоді, і це тішить та надихає найбільше. Дякуємо, Теребовля!!!

Концерт в м.Кременець

Концерт в м.Кременець

3 липня 2016

Недільного святкового дня, коли вся українська громада урочисто одягає вишиванки, та прямує до храму посвятити віночки з різнотрав’я, як і годиться на Божого тіла, Фіра вирушила до чудового містечка Кременець. Ми часто буваємо в Кременці проїздом, та все ж встигаємо помилуватися вершиною Бони, чудовою архітектурою старого міста та особливо красивими деревами в центрі. Та ми і не здогадувалися, що на околиці міста є не менш красивий заклад «Панорама», з чудовим ландшафтним дизайном, гарною сценою та озером замість танцполу.

Було приємно грати свою концертну програму для молодих людей, що активно танцювали та підспівували нам. Зустріли багато друзів. На прощання молодий місцевий поет подарував нам вірша про Кременець, побажавши, щоб його рідне місто залишилось в наших серцях. Це так і є. Дякуємо, кременчани!!!!

Табір «Дух нашої давнини» на Бережанщині

Табір «Дух нашої давнини» на Бережанщині

2 липня 2016

«Дух нашої давнини» -таку назву має літній юнацький табір на Бережанщині. Наші добрі друзі з товариства «Тризуб» ім. Степана Бандери , що організували табір та запросили нас дати невеличкий імпровізований концерт для дітей під відкритим небом, роблять дуже благородну і вкрай необхідну сьогодні справу. Без зайвих слів та патетики хочемо сказати, що в таборі справді займаються вихованням молоді в дусі патріотизму та взаємопідтримки.

Разом з дітьми ми пограли в пейнтбол, помандрували, назбирали суниць, зіграли в футбол велетенським м’ячем, поспівали біля таборової ватри, побували на зустрічі з о. Михайлом , що викликала живий інтерес та дискусію. Пригостили нас смачним обідом, а ввечері весь табір співав разом з нами «Жовто-сині стрічки».

Таборове життя дуже цікаве і насичене. Тут діти проходять таборовий вишкіл, вчаться працювати в команді, бути дисциплінованими та товариськими,мандрують та вивчають звичаї рідного народу в цікавій ігровій формі, розвиваються фізично,формуються як особистості, вчаться пісень та гри на гітарі та барабанах, і головне - мають можливість відчути підтримку друзів. Шкодували ми про одне-в дитинстві не було в нас такого табору.

9-тий Благодійний  Фольк-Баль  «Перелаз», Український Католицький Університет, м.Львів.

9-тий Благодійний Фольк-Баль «Перелаз», Український Католицький Університет, м.Львів.

5 червня 2016

Bже вдев'яте цього року Львівське коло приятелів УКУ, та студенти, продовжуючи благородну традицію меценацтва, проводять щорічний Благодійний Фольк-Баль «Перелаз». Ця чудова подія з насиченою програмою-аукціон, розваги для дітей, гостина, концертна програма та забава, щороку збирає освічених, патріотичних , заможних та свідомих українців, що прагнуть підтримати та плекати молоду еліту. Саме так дуже дієво і конкретно можна реально будувати краще майбутнє України, адже позитивні зміни завжди творить молодь.

Гурт Фіра вперше на імпрезі, і дуже приємно вражені духом братерства, єдності, та творчості, що панує в УКУ, а також раді зустрічі з благородними людьми, які чесно трудяться та займаються доброчинністю. А як вже вони забавлятися файно вміють!!!

Хотілося грати, співати і знову і знову обмінюватися шаленим шквалом емоцій!!!

Гордість розпирала груди, бо серед багаторічних меценатів зустріли і відомих Тернополян.

Розвитку, процвітання та духовного зростання хочеться побажати всій нашій Українській громаді, і хай щедрість сердець буде винагороджена стократ!!!

Золочів. День  міста.

Золочів. День міста.

29 Травня 2016

Напевно, жителі чудового містечка Золочів, цілий рік були дуже-дуже чемними, бо на День Народження їхнього міста погода була просто пречудова!!! Містяни цілими родинами святкували -прогулювалися вулицями міста, розважалися, частувалися та гуртувалися біля сцени на центральній площі, де концертна програма тривала впродовж цілого дня. І ми там були, мед-горілку не пили, зате концертну програму на День Народження славного Золочева подарували!!!

І то з великою радістю. Дякуємо за гостинність та величезну кількість фанів. Стільки автографів залишили!!! Процвітання та розвитку Золочеву та його жителям!!!

Відкриття  музею «Ретро-кортеж» в Тернополі

Відкриття музею «Ретро-кортеж» в Тернополі

19 Травня 2016

Яскрава подія відбулася в Тернополі - відкриття першого в Західній Україні музею ексклюзивних старожитніх автомобілів «Ретро-кортеж».

Музей став втіленням мрії Тараса Демкури, що 20 років колекціонував ретро-автівки з цікавою історією. Чесно кажучи гордість і радість розпирала груди.

Cпівати на такому святі було цікаво та почесно. Хотілося створити гарний настрій для імпрези, і схоже, це нам вдалося.
Обовязково відвідайте музей - шквал емоцій та фото на згадку гарантовано!

В планах ще туристичні ретро-маршрути, що пролягатимуть вулицями міста та ми не стали дочікуватися цієї події-посідали на моцики, і гайда драйвувати!!!

Інтерв'ю для телеканалу ІНТБ

Інтерв'ю для телеканалу ІНТБ

18 Травня 2016

Спілкування з журналістами буває різним. Часом одразу вдається перебувати немовби на одній хвилі, часом потрібен час щоб налагодити зв'язок. А ось сьогодні все відбулося настільки незвично і несподівано… Олена Герасименко просто атакувала нас дуже простими і водночас глибокими питаннями, які примушували глибоко задуматися. Цікавим і дуже актуальним є авторський проект Олени, що незабаром стартуватиме на ІНТБ. Символічною є локація обрана для зйомок матеріалу. Чекаємо з нетерпінням у ефірі.

Конкурс колекцій молодих дизайнерів одягу

Конкурс колекцій молодих дизайнерів одягу

11 Травня 2016

Bкотре переконалися у величезному творчому потенціалі молодих українців виступаючи на конкурсі колекцій молодих дизайнерів одягу в Тернополі. Головним організатором конкурсу є Галицький коледж ім. В.Чорновола а учасниками - студенти закладу. Було приємно спостерігати за лаштунками, як молоді люди намагалися представити свої колекції якнайкраще, докладаючи максимум зусиль. Чимало цікавих ідей, особлива атмосфера, емоційне піднесення, бажання перемогти-ось основні складові успіху свята.

Природньо, що наш виступ на такому святі залишив приємні спогади. З особливим захопленням молоді люди сприймали «Жовто-сині стрічки». Найяскравішими для нас видалися колекції «Мольфарка» (яка стала переможцем) та «Гетьманівна». Навіть вдалося фото зробити. Такі ініціативні, творчі, цілеспрямовані та працьовиті молоді люди безумовно мінятимуть цю країну на краще. І це вселяє надію.

Нескорені

Нескорені

5 Травня 2016

„Нескорені”, пісня-присвята українським Bоїнам, що з першого дня і до тепер стримують навалу ворога. Мужнім і хоробрим дякуємо. Ми думаємо про Bас, віримо і чекаємо повернення до дому.

Автор музики і аранжування - Сергій Степанів
Текст - Остап Барановський

Пісня Нескорені

Фіра Концерт в Ланівцях

Концерт в Ланівцях

2 Травня 2016

Христос Bоскрес! Лунає сьогодні в Україні. Bеликдень цього річ особливий. Bочевидь, життя цінуємо тепер більше, бо живемо в країні, де точиться війна. Тому і свято перемоги життя над смертю хочеться відзначити в особливий спосіб, та й про тих що мир нам дарують згадати із вдячністю. Саме тому» Фіра» побувала із концертним виступом в Ланівцях, де на стадіоні зібралося чимало люду аби посвяткувати, розважитись, послухати гарної музики і водночас пожертвувати кошти для наших захисників. Cвято вдалося! Погода чудова, настрій у всіх піднесений, море позитивних емоцій, шалений драйв, хрущі, що просто атакували нас під час виступу на сцені та особлива радість-грати для вдячних слухачів, що співали разом з нами, танцювали, і скандували після кожної пісні:» Фііі-рааа!» Так приємно! Дякуємо усім за емоції!!!Особлива подяка організаторам свята та фірмі» Бастер «за комфорт під час виступу. Найяскравішим враженням для нас був дружній хор з усіх присутніх, що разом з «Фірою» заспівав «Ой у вишневому саду». Було особливо зворушливо, коли молодь підспівувала нам «Я родом звідти». Такі виступи надихають. Cподіваємось ще неодноразово побувати в Ланівцях. Адже там знають та люблять пісні гурту «Фіра», і вміють святкувати по-справжньому!!!

Фіра - Афіша

Фіра - Афіша

29 Квітня 2016

Гурт Фіра виступатиме у місті Ланівці (міський стадіон) 2 Травня 2016 1300-0200

Довідки за телефоном: 067 384 57 25

Фіра - 9 березня

Фіра - 9 Березня

7 Березня 2016

Нарешті дочекалися ми довгожданної весни. А на весні хочеться співати. Народжені під сузірям Риб особливо тонко відчувають цей час. Саме таким є Олег Романів-автор пісні 9 березня. За його словами, хотілося просто згадати великого українця і заспівати для нього пісню. Сталося як бажалося. Гурт Фіра та Іван Заставецький (ZINET film | production studio) теж загорілися бажанням без зайвої патетики та галасу, а просто і щиро, у свій спосіб віддати шану Кобзареві. Він того вартий. Подумалося, що це навіть більше потрібно нам аніж йому, бо осягаючи глибину його слова робимо крок назустріч собі.

Дивитися кліп 9 Березня »
Офіційний сайт гурту Фіра!

Офіційний сайт гурту Фіра!

18 Лютого 2016

Ми раді Вам презентувати новенький, свіженький сайт гурту Фіра.
Ми довго над ним працювали щоб Ви побачили його таким який він зараз є.
Ми будемо раді отримати Ваші відгуки та побажання що до сайту, пишіть нам на feedback@fira.te.ua
Надіємось що сайт Вам сподобався, адже робили ми його тільки для Вас.

P.S. Усі наші пісні Ви зможете легко скачати на сторінці Музика, просто натисніть на назву пісні правою кнопкою та виберіть скачати.

З любов'ю, Фіра